Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

RYCHTAL WŁĄCZYŁ SIĘ W OGÓLNOPOLSKĄ AKCJĘ NARODOWEGO DNIA SPORTU

W dniu 7 października 2017 r., w rychtalskiej hali sportowej, w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej popularyzującej sport i zdrowie pod hasłem Narodowy Dzień Sportu, przeprowadzone zostały imprezy rekreacyjno-sportowe dedykowane wszystkim tym, którzy lubią żyć dynamicznie i poddają się pasji związanej z ćwiczeniami cielesnymi. Głównym celem imprezy było kształtowanie świadomości, że aktywność fizyczna pozwala poprawić lub zachować wydolność fizyczną, utrzymać odpowiednią wagę, zachować siłę mięśniową, która stabilizuje stawy i kręgosłup, wpływa znacząco na wzrost odporności oraz na  lepsze samopoczucie.

Organizatorzy imprezy Piotr Nasiadek i Mirosław Szydlik przewidzieli do realizacji 4 dyscypliny sportowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i dobrą frekwencją. Jedynie turnieju siatkarskiego mimo sporej ilości drużyn chętnych do gry nie udało się przeprowadzić ze względu na brak prądu w hali sportowej, wywołany wcześniejszymi wichurami.

Rozpoczęliśmy Turniejem Piłki Nożnej dzieci w wieku 7-10 lat, w którym liderem rozgrywek został zespół FC DODO grający w składzie: Dominik Piontek – kap., Kacper Namyślak – br.,  Nikodem Skiba, Szymon Jasiński i Mateusz Włodarczyk. Królem strzelców turnieju został Dominik Piontek.

Po emocjach piłkarskich najmłodszych drużyn, przyszedł czas na rozgrywki piłkarskie młodzieży. W tej grupie zawodników w wieku 13-19 lat liderem został team Agroplon Głuszyna grający w składzie: Dominik Piontek – kap., Jakub Jański – br., Bartłomiej Kubiec, Oskar Sobczyk, Jakub Wolanicki, Igor Nolbert, Agata Michalska, Klaudia Kokot i Julia Szczepaniak. Królem strzelców turnieju został Dominik Woźniak.

Ostatnią imprezą rekreacyjno-sportową NDS, którą można było przeprowadzić w hali sportowej, mimo już zbliżającego się mroku, był Indywidualny Trójbój Sprawnościowy. W klasyfikacji dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Daria Bochniak, drugie Klaudia Kokot, trzecie Amelia Domagała. Wśród chłopców pierwsze miejsce wywalczył Filip Stanisławczyk, drugie Kamil Nolbert, trzecie Natanael Barzyk. W klasyfikacji generalne największą liczbę punktów wg MTSF zdobył Filip Stanisławczyk.

W czasie sobotnich rozgrywek promowano także  wśród uczestników  potrzebę ruchu dla zachowania zdrowia i dobrego  samopoczucia oraz zasady fair play, które  powinny obowiązywać nie tylko na boisku, ale także w pracy, w domu, czy miejscach publicznych. Dziękujemy wszystkim tym, którzy skorzystali z naszej oferty zajęć, podkreślają organizatorzy i zapraszamy na kolejne przedsięwzięcia rekreacyjno-sportowe.