Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Narodowy dzień sportu

Narodowy Dzień Sportu będzie obchodzony także na Orliku w Rychtalu.

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska akcja społeczna popularyzująca sport i zdrowie, dedykowana wszystkim tym, którzy  lubią żyć dynamicznie i poddają się pasji związanej z ćwiczeniami cielesnymi. Projekt skierowany jest także dla tych, którzy nie spróbowali jeszcze i nie doznali zdrowotnego wpływu sportu lub doświadczyli to kiedyś w przeszłości. 

 

Teraz często z powodu braku czasu, a właściwie prowadzonego trybu życia, jakiekolwiek myśli o  czynnym wypoczynku odeszły na dalszy plan, warto może to zmienić. Ważne jest również to, aby mieć świadomość, że aktywność fizyczna pozwala nam poprawić lub zachować wydolność fizyczną, utrzymać odpowiednią wagę, zachować siłę mięśniową, która stabilizuje stawy i kręgosłup, wpływa znacząco na wzrost odporności oraz pozwala osiągnąć lepsze samopoczucie.

Ideą akcji organizowanej od 2011 roku przez Fundację Zwalcz Nudę, jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do specjalnie przygotowanych form ruchu  w wybranych dyscyplinach sportowych. Założeniem projektu jest aktywizacja sportowa Polaków poprzez zorganizowanie zajęć sportowych, pobudzenie do działania w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki zdrowotnej.  Projekt ten realizowany w tym roku  7 października, może zakończyć się sukcesem, tylko wtedy gdy włączą się do niego nie tylko duże ośrodki sportowe, ale także te lokalne, takie jak na przykład Gmina Rychtal. Animatorzy imprez rekreacyjno-sportowych właśnie z Rychtala, Piotr Nasiadek i Mirosław Szydlik postanowili włączyć się w inicjatywę Narodowego Dnia Sportu i przygotowali  szereg imprez rekreacyjno-sportowych na Orliku i w hali sportowej. Będziemy w tym czasie również promowali wśród uczestników  potrzebę ruchu dla zachowania zdrowia i dobrego  samopoczucia oraz zasady fair play, które  powinny obowiązywać nie tylko na boisku, ale także w pracy, w domu, czy miejscach publicznych, podkreślają organizatorzy. Zapraszamy zatem w najbliższą sobotę na rychtalskie obiekty sportowe. Puchary, medale oraz dyplomy dla najbardziej wytrwałych już czekają. Do zobaczenia – bądźcie z nami.