Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

"Maniek" wóz strażacki GBA Star 244 przekazany przez OSP Lusowo na aukcję WOŚP

W imieniu Ochotniczej Straży Pożarnej Lusowo (gmina Tarnowo Podgórne, powiat poznański) oraz Urzędu Gminy Tarnowo Podgórne śpieszymy poinformować, że podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy licytowany będzie "Maniek" WÓZ STRAŻACKI GBA Star 244 w zabudowie JZS typ 005.

Czytaj więcej: "Maniek" wóz strażacki GBA Star 244 przekazany przez OSP Lusowo na aukcję WOŚP

Zawody strażackie 18.06.2017

18 czerwca 2017r. na boisku sportowym w Rychtalu odbyły się zawody strażackie. Wójt Gminy Rychtal Czesław Balcerzak otworzył imprezę i przywitał przybyłych gości. W zawodach brało udział około 130 strażaków OSP z terenów gminy Rychtal. Przewodniczącym  komisji sędziowskiej był aspirant sztabowy Jacek Szczepaniak.

Czytaj więcej: Zawody strażackie 18.06.2017

Święcenie samochodu ratowniczo-gaśniczego OSP w Krzyżownikach

      Szczególnym dniem dla  członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżownikach okazał się 19 listopad 2016 roku. W dniu tym jednostce oficjalnie został przekazany średni samochód  ratowniczo-gaśniczy GBA  na podwoziu z napędem terenowym marki Magirus. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów do kościoła przez dowódcę uroczystości Dh Tomasza Przysiężnego, a następnie Mszą Świętą koncelebrowaną przez proboszcza parafii Krzyżowniki księdza Kanonika Andrzeja Miliana i kapelana powiatowego ZOSP RP w Kępnie księdza Józefa Wachowiaka.

Czytaj więcej: Święcenie samochodu ratowniczo-gaśniczego OSP w Krzyżownikach