Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Kraszewski komputery dla bibliotek podsumowanie projektu

Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu w ramach programu ,,Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017’’ ogłoszonego przez Ministerstwo kultury i Dziedzictwa Narodowego, a realizowanego przez Instytut Książki, otrzymała dotację w wysokości 10.030 zł. Wkład własny do zadania wynosił 1770 zł. Biblioteka zakończyła realizację zadania i z całkowitej kwoty wydatków -11800 zł, zakupiła: 2 komputery stacjonarne, 4 tablety, drukarkę kolor, 2 czytniki e-booków i czytnik kodów kreskowych.

Zakupione urządzenia będą służyć zarówno czytelnikom jak i pracownikom biblioteki. Przypomnijmy iż celem programu ,,Kraszewski. Komputery dla bibliotek. 2017’’ jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez wyposażenie w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający użytkownikom bibliotek korzystanie z zasobów Internetu oraz innych danych informatycznych biblioteki. Informacja o zakupie sprzętu komputerowego dofinansowanego ze środków Instytutu Książki znajduje się w pomieszczeniach biblioteki, na stronie internetowej Urzędu Gminy w Rychtalu oraz na portalu w.bibliotece.pl.