Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Drugi tydzień ferii w bibliotece

 

     Podczas poniedziałkowego (19.01) spotkania w bibliotece, dzieci zmierzyły się z quizem o Polsce. Wszystkie bardzo chętnie i prawidłowo odpowiadały na zadawane pytania, które dotyczyły głównie geografii i przyrody naszej ojczyzny. Dodatkowym zadaniem było ułożenie z rozsypanki obrazkowej godła Polski. Największą wiedzą wykazał się Jakub Bizunowicz i zajął pierwsze miejsce. Spotkanie było okazją do utrwalenia i poszerzenia wiadomości o Polsce oraz zapoznania się z książkami ukazującymi piękno naszego kraju.

Czytaj więcej: Drugi tydzień ferii w bibliotece

OWOCOWY ZAWRÓT GŁOWY W BIBLIOTECE

     Walentynki to nie tylko czas miłości ale także radości, życzliwości i przyjaźni. To również czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Tego też dnia, biblioteka przygotowała dla dzieci miłą niespodziankę. Na wstępie dzieci wysłuchały opowiadania z książeczki ,,Franklin i walentynki’’, a następnie zostały zaproszone do stolików na których królowały owoce.

Czytaj więcej: OWOCOWY ZAWRÓT GŁOWY W BIBLIOTECE

W bibliotece grają w warcaby!

     Gra w warcaby jest jedną z najstarszych gier planszowych. W warcaby grano już za czasów Faraona Tet ponad 2700 lat przed naszą erą. W czasach feudalnych gra w warcaby była częścią systemu edukacyjnego rycerstwa polskiego. Również obecnie warcaby mają wielu zwolenników. To dla nich Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu 12 lutego zorganizowała ,,Zimowy Turniej Warcabowy’’. Turniej miał na celu : popularyzację gry w warcaby, kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami przez zabawę, pobudzanie dzieci do zaradności i podejmowania decyzji, rozwijanie zdolności logicznego myślenia, rozwijanie umiejętności radzenia sobie z wygraną i porażką.    

Czytaj więcej: W bibliotece grają w warcaby!

Magiczny teatrzyk kamishibai w bibliotece

      Czy w dobie telewizji, Internetu i osiągnięć techniki nie ma miejsca na snucie opowieści bez pośpiechu, z udziałem emocji, gry ciała i głosu? Narzędziem służącym do opowiadania w sposób kreatywny i niepowtarzalny jest japoński teatrzyk kamishibai pozwalający na powrót do świata opowiadania bez udziału mikrofonów i reflektorów.

Czytaj więcej: Magiczny teatrzyk kamishibai w bibliotece