Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

ZA NAMI ,,NOC BIBLIOTEK’’

      W piątek 08 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ,,Noc Bibliotek’’, aby w ten niekonwencjonalny sposób promować czytelnictwo i bibliotekę jako miejsce otwarte i przyjazne. W godzinach od 12:00 do 20:00 można było korzystać z oferty biblioteki a dla prawie 20 osobowej grupy dzieci od godziny 17:00 zorganizowane zostały różne atrakcje.

Czytaj więcej: ZA NAMI ,,NOC BIBLIOTEK’’

NAGRODZONO LAUREATÓW KONKURSU PLASTYCZNEGO

      28 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu gościła laureatów konkursu plastycznego ,,Namalujmy niepodległą Polskę’’. Celem konkursu ogłoszonego przez bibliotekę było m. in. rozbudzanie postaw patriotycznych poprzez rozwijanie wyobraźni plastycznej, przybliżenia piękna i bogactwa ziemi ojczystej. Podczas przemiłego spotkania laureatom wręczono  nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Czytaj więcej: NAGRODZONO LAUREATÓW KONKURSU PLASTYCZNEGO

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Namalujmy niepodległą Polskę’’

      Na konkurs ogłoszony przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rychtalu z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, wpłynęło 50 prac plastycznych, wykonanych przez przedszkolaków i uczniów szkół z terenu gminy Rychtal.

Komisja konkursowa oceniała prace pod względem zgodności z tematem konkursu, jakości wykonania i oryginalności.  

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Namalujmy niepodległą Polskę’’