Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Dofinansowanie na doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej

Dnia 17 listopada 2017 r. Gmina Rychtal podpisała umowę z Wojewodą Wielkopolskim o dofinansowanie zadania polegającego na wyposażeniu gabinetów profilaktyki zdrowotnej w sprzęt. Realizacja przedmiotowego zadania wpisuje się w założenia ustawy z dnia 15 września 2017 r. o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej (Dz.U. z 2017 r., poz. 1774).

Łączna kwota dofinansowania tj. 16 655,33 zł przekazana zostanie do Szkoły Podstawowej w Drożkach, Szkoły Podstawowej im. Bojowników o Wolność i Demokrację w Rychtalu oraz Szkoły Podstawowej w Wielkim Buczku z przeznaczeniem na zakup sprzętu zgodny z załącznikiem nr 4 do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 września 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (tj. Dz. U. z 2016 r., poz. 86 ze zm.).