Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Dzień Dyni

BYŁO U NAS  BARDZO POMARAŃCZOWO CZYLI  DYNIOWO

„Jak przyjemnie i wesoło
kiedy dynia krąży wkoło
Dynia tu, dynia tam,
dynia krąży tu i tam”.

  

      W czwartek 26.10.2017 roku w Przedszkolu Samorządowym w Rychtalu obchodziliśmy ,,Dzień Dyni”. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola przebrane w ,,stroje dyniowe”, wyglądały przepięknie a przedszkole zamieniło się w dyniową krainę.

 

W szatni można było podziwiać prace konkursowe wykonane przez dzieci i ich rodziców czyli wesołe ,,Dyniaczki-Cudaczki” i nie tylko.Dzieci ze wszystkich grup wiekowych spotkały się w sali ,,GRUPY ZIELONEJ”, gdzie zostały zapoznane z pochodzeniem i właściwościami odżywczymi dyni.

 

Przedszkolaki dowiedziały się również ,jakie potrawy można wykonać z użyciem tego ,,pomarańczowego” warzywa i dlaczego należy jeść dynię. Wszyscy uczestnicy mogli skosztować; pestek dyni, pysznego ciasta dyniowego oraz zupy z dyni. Temu wszystkiemu towarzyszyły liczne gry i zabawy.Dzieci tańczyły z dynią, brały udział w zabawach ruchowych, a także konkurencjach sportowych z użyciem tego wspaniałego warzywa.

Podsumowując można napisać, że ,,Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy bardzo licznie wzięli udział w konkursie rodzinnym ,,DYNIACZKI-CUDACZKI”, dostarczyli do przedszkola wszelkiego rodzaju, wielkości i koloru dynie, które były wykorzystane do gier i zabaw.

W szczególny sposób dziękuję mamie Marysi U. i Julki M. za przygotowanie ciast z dyni.

                                                                 

                                                                    ,,Dzień Dyni”- przygotowała i prowadziła

                                                                               nauczycielka Danuta Mikołajczyk