Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Informacja z przebiegu XXIX Sesji Rady Gminy Rychtal odbytej 22 września 2017 roku.

Dnia 22 września 2017 roku odbyła się XXIX Sesja Rady Gminy Rychtal. W obradach uczestniczyło 13 radnych i zaproszeni goście. Wszyscy zgromadzeni wysłuchali sprawozdania Wójta z działalności w okresie między sesjami.

 

Podczas sesji radni podjęli  następujące uchwały:

 

1.      Uchwała Nr XXIX/186/17 w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Rychtal na lata 2017 – 2027.

2.      Uchwała Nr XXIX/187/17 w sprawie zmian budżetu i w budżecie Gminy Rychtal na 2017 rok.

3.      Uchwała Nr XXIX/188/17 w sprawie zmiany uchwały Nr VII/34/2015 Rady Gminy Rychtal z dnia 16 kwietnia 2015 r.  w sprawie zarządzenia poboru podatków w drodze inkasa, wyznaczenia inkasentów oraz określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso.

4.      Uchwała Nr XXIX/189/17 w sprawie zmiany uchwały Nr VII/36/2015 Rady Gminy Rychtal z dnia 16 kwietnia 2015 roku  w sprawie opłaty od posiadania psów.

5.      Uchwała Nr XXIX/190/17 w sprawie zmiany uchwały nr VII/35/2015 Rady Gminy Rychtal z dnia 16 kwietnia 2015 r. w sprawie poboru opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa oraz wyznaczenia inkasentów i określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso.

6.      Uchwała Nr XXIX/191/17 w sprawie nabycia na własność Gminy Rychtal gruntu niezabudowanego.

7.      Uchwała Nr XXIX/192/17 w sprawie regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Gminy Rychtal.

 

W ramach sesji radni zgłosili następujące wnioski.

Radny Marian Mrugała zgłosił wniosek do Powiatowego Zarządu Dróg w Kępnie o zabezpieczenie środków na budowę chodnika w Wielkim Buczku od zakrętu koło bloków do przystanku PKS/długość około 150 metrów/. O budowę tego odcinka chodnika wnioskował już dwukrotnie, lecz nie znalazły się środki na jego realizację. Z tego chodnika korzystałyby głównie dzieci dojeżdżające do szkoły. Po godz. 600 rano jest jeszcze ciemno i dzieci są narażone na potrącenie przez samochody jadące o tej porze do zakładów pracy.

 

Radny Marian Mrugała wnioskował do Powiatowego Zarządu Dróg o ponowne pomalowanie pasów określających oś jezdni w Wielkim Buczku na zakręcie obok bloków  ponieważ są słabo widoczne. Wnioskuje ponownie o rozważenie możliwości ustawienia w tym miejscu lustra ponieważ w miesiącu sierpniu br. doszło na tym zakręcie do poważnej kolizji dwóch samochodów. Do Powiatowego Zarządu Dróg zwróciła się radna Małgorzata Wrotnowska o naprawę nawierzchni we wsi Krzyżowniki obok przystanku autobusowego przy zatoczce. Asfalt w tym miejscu zapada się i zagraża to bezpieczeństwu użytkownikom drogi i mieszkańcom.

 

Do Wójta Gminy zwrócił się :

- radny Krzysztof Zawada  z wnioskiem o namalowanie linii  na powierzchni jezdni przy znaku stop na skrzyżowaniu w miejscowości Zgorzelec,

- radny Krzysztof Zawada z wnioskiem o wykonanie analizy i oszacowanie kosztów budowy kanalizacji w miejscowości Zgorzelec – wniosek ten został odrzucony w głosowaniu.

- radny Ryszard Skiba z wnioskiem o przycięcie drzew na placu przedszkolnym w Rychtalu przy bloku nr 3 Osiedla 600 – lecia.

       

Sporządziła: H.M.